Home Novinky 57S Performance Airbox
57S Performance Airbox

Firma JAPEX v týchto dňoch uvádza na trh nový produkt značky K&N - 57S Performance Airbox.

57S Performance airbox je kompletná sacia jednotka osadená bavlneným vzduchovým filtrom K & N. Tento systém ešte viac uľahčuje prietok nasávaného vzduchu a tým zvyšuje výkon motora a zlepšuje akceleráciu vozidla.

57S Performance airbox je zostavený z komponentov špičkovej kvality a úplne nahrádza saciu jednotku dodávanú výrobcom automobilu. Jedná sa o uzavretý box s odnímateľným vekom, ktoré umožňuje prístup k filtru, keď príde čas ho vyčistiť. Inovatívny design systému redukuje turbulencie, ktoré sa objavujú v bežných sacích jednotkách. Tým nielen umožňuje ľahký priechod vzduchu a zvyšuje výkon motora, ale prispieva aj k tomu, že systém spĺňa poslednú emisné aj hlukové limity TÚV. 57S Performance airbox prešiel sadou náročných testov a je homologovaný, takže si môžete byť istí, že jeho inštaláciou do svojho vozidla neškodia ani jemu, ani životnému prostrediu a váš nový vzduchový systém prejde aj prípadnú kontrolou STK.

57S Performance airbox je vyrobený z rovnakých materiálov ako osvedčené a žiadané komponenty K & N, ktoré sú inštalované do pôvodných sacích jednotiek dodávaných výrobcom vozidla. Oproti tomuto riešeniu však výmena celej továrenská jednotky za 57S Performance airbox umožňuje použiť oveľa väčší vzduchový filter, ktorý by sa do bežných vzduchových jednotiek vozňov bežných značiek ani nevošiel. 57S Performance airbox tak v súčasnosti predstavuje najlepšie možné riešenie filtrácie vzduchu nasávaného do motora.

Výroba 57S Performance airboxu vstrekovaným lisovaním zaručuje jeho odolnosť, kompaktnosť a trvanlivosť. Bavlnený vzduchový filter K & N, ktorý je súčasťou sacie jednotky, je dostatočne dimenzovaný, pre zvýšenie efektívnosti má kónický tvar a má, rovnako ako celá jednotka 57S Performance airboxu, zaručenú životnosť milión kilometrov.

Nárast výkonu, ktorý sa prejavuje najmä pri akcelerácii, je tiež objektívne merateľný. Bežný štvorvalec si vďaka 57S Performance airboxu pripíše navyše 4 - 7 konských síl, ale bol nameria aj nárast až 11 konských síl.

Celá operácia výmeny továrenská sacie jednotky za 57S Performance airbox je pritom pomerne jednoduchou záležitosťou. Určené len skrutkovač, kliešte, sadu kľúčov a približne 30 minút času. 57S Performance airbox je potom osadený presne na miesto pôvodného sania ak jeho upevnenie sa využijú továrenská kotevné prvky. Nie je potrebné nič upravovať a prispôsobovať,  či brúsiť. Všetky otvory a výstupky do seba dokonale zapadnú a perfektne sedia.

Prvé lastovičky novej modelovej rady - 57S Performance airboxu - je KN 57S-9500, navrhnutý na použitie vo viac ako 30 rôznych modeloch, resp. benzínových motorizácií koncernu VW (napr. Audi A3 1.4, 1.6, 2.0FSI, Seat Altea / XL / Leon II / Toledo III 1.4, 1.6, 2.0FSI, Škoda Octavia II 1.4TSI, 1.6MPI, 2.0FSI, Superb II 1.4TSI, Volkswagen Golf V / Touran / Passat 1.4 (122PS), 1.6 (102PS), 2.0FSI).

Viac o tom, ako rozdýchať motor vášho vozidla nájdete na www.knfilters.cz.